קופת גמל להשקעה מוצר מצוין בדיוק ברגע הנכון

השקעה וחיסכון הם דברים חשובים בחיינו. עלינו לחשוב על יום המחר, על התקופה שבה נצא לפרישה או שנמצא את עצמנו בסיטואציות בהן אנו זקוקים לכסף. לכן תמיד צריך לשמור משהו בצד. אנו גם מבינים שהכסף נשחק בחשבון הבנק, ולכן יש להשקיע אותו בצורה חכמה על מנת לשמר את ערכו ואף לקבל עליו תשואות.

אך השוק הפיננסי תמיד משתנה, והשקעה שהייתה כדאית אתמול, היא לא בהכרח ההשקעה האידאלית היום. הסיבות יכולות להיות שונות, חלק מהן קשורות לרגולציה ומדיניות מוניטרית, בארץ ובעולם, וחלק קשורות להעדפות האישיות (חיסכון לזמן קצר/ארוך). לכן תמיד חשוב לבחון את האופציות השונות בשוק ההשקעות.

קופת גמל להשקעה

האם עכשיו זה הזמן להשקיע בקופות גמל להשקעה

קופות גמל להשקעה הן כלי המתאים לאלו המחפשים לחסוך לטווח הבינוני או הארוך. אמנם אין הטבת מס בזמן ההפקדה, אך הקופות שומרות על הכספים נזילים; ניתן למשוך אותם מתי שנרצה ללא קנסות. אך כן נדרש לשלם מס על הרווחים שהצטברו מעבר לסכום המקורי.
מי שיחכה לגיל 60 יוכל למשוך את הכספים בצורת קצבה חודשית וליהנות מפטור כפול – גם פטור ממס על הרווחים וגם פטור ממס הכנסה עבור הקצבה.

בנקודת זמן זו נראה קופות הגמל הן אחת האפשרויות האטרקטיביות עבור המשקיעים. הריביות נמצאות עכשיו בעליה, דבר ההופך את קופות הגמל לאטרקטיביות יותר. ומנגד, הריביות הגבוהות הופכות את ההשקעה בנדל“ן לפחות אטרקטיבית, בגלל הצורך במינוף גדול.

וזהו ממש לא היתרון היחידי של קופות גמל להשקעה. יתרון נוסף הוא האפשרות להשקיע כל סכום, ללא מינימום (אך עד לתקרה של 72,616.5 ש“ח בשנה קלנדרית). בעצם אתם זוכים בסוג של תיק השקעות מנוהל, ללא סכומי המינימום הנדרשים אצל מנהלי תיקי ההשקעות וללא עמלות הניהול הגבוהות.

ועוד פרט שכדאי להיות מודעים אליו הוא הגמישות של קופות הגמל. בעקבות שינויים בתקנות שהתרחשו באוגוסט 2020, ניתן לנייד את הכספים בין קופות גמל – כלומר אין צורך למשוך את הכספים ולהשקיע מחדש, והדבר חוסך את תשלום המס על רווחי הון בעת מעבר בין קופות גמל.

האם קופת גמל להשקעה מתאימה עבורי?

על שאלה שכזו לא ניתן לענות בצורה גורפת. כל משקיע הוא בעל אמצעים אחרים, צרכים אחרים, סיבולת שונה לסיכונים והעדפות שונות. באופן כללי ניתן להגיד שהן מומלצות עבור מי שמחפש חיסכון לטווח הארוך, זאת בגלל הטבות המס שמגיעות בגיל 60. אך על מנת לקבוע האם קופת גמל להשקעה מתאימה עבורכם, ועל מנת לזהות באיזו קופה להשקיע, מוטב לפנות לייעוץ פיננסי.

החלטות פיננסיות שאתם עושים היום ישפיעו על היכולות הכלכליות שלכם בעתיד. לכן חשוב לתכנן אותן בתבונה, תוך כדי שיקול של כל האלטרנטיבות. אני מזמינה אתכם לקבוע פגישת ייעוץ בה אסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות.
שלכם, מעיין מלה אהרון, חיבור סוכנות לביטוח.

Picture of מעיין מלה אהרון - סוכנת ביטוח

מעיין מלה אהרון - סוכנת ביטוח

נעים מאוד, אני מעיין מלה אהרון סוכנת ביטוח מתכננת פנסיונית, ויועצת פרישה.
אני בעלת רשיון סוכנת ביטוח פנסיוני ואלמנטרי מטעם אגף שוק ההון משרד האוצר.
בעלים של חיבור סוכנות לביטוח עם ניסיון של מעל 14 שנים בתחום, עבדתי שנים בחברות הביטוח הגדולות בישראל.
אני מלווה מעל 1000 משפחות עם שירותי חיסכון פנסיה ופיננסים, ודואגת להגן עליהם בעזרת כיסויים מותאמים אישית.
המטרה שלי שהלקוחות שלי יקבלו מענה אישי ושירות מצויין וידעו שאני כאן בשבילם על מנת לדאוג להם.

אהבתם ? מוזמנים לשתף את החברים

פייסבוק
לינקדין
וואטסאפ

לשיחה עם סוכנת ביטוח
השאירו פרטים

לכתבות מהבלוג שלנו

קטגוריות נוספות :

השאירו פרטים כאן למטה

וקבלו מאיתנו את כל העידכונים החדשים בתחומי הביטוח החיסכון והפיננסים

לעוד כתבות מהבלוג שלנו